Bir Podologa Danışın
05 Temmuz 2019 — Güncelleme Notu

Hizmetlerin aktifleştirmesi

Hizmetlerin duraklatılması kararıyla yayınlanan duyurunun paylaşımından itibaren Podoloji Türkiye'ye ait tüm içeriklerin, güncellemelerin ve hesapların deaktif olacağı bilgisi takipçilerimize detaylarıyla sunulmuştu. Nitekim bu duraksatma öncesinde de belirtildiği gibi planına sâdık bir şekilde 397 gün 8 saat ve 30 dakikanın ardından kaldırıldı. Projeye ait daha önce duraklatılan tüm sistemlerimiz yeniden aktiftir.

Bu süreçte değişiklik yaptığımız noktalar da var:

  • Platform değişikliği: Blog sitesinin temeli Google'ın Blogger alt yapısı üzerine kuruluydu. Yaklaşık son 2 ay içerisinde Google'ın Google+ hizmetini sonlandırmasıyla etkilenen Blogger alt yapısında da fonksiyonel anlamda da kayıplar yaşadık. Bu durum bizi zorunlu bir alt yapı değişikliğine sürükledi ve mümkün olduğunca aynı renk, aynı tasarım ve en hızlı şekliyle alt yapı değişikliğimizi Wordpress üzerinde kullandık. İçeriklerin bir çoğu yeni alt yapısıya adapte edilmiş olsa da kimi yorum ve e-posta hesaları üzerindeki çalışmalar devam ediyor. Bu doğrultuda zaman zaman çeşitli sayfa ya da formlarda, özellikle de eski içerik bağlantılarında hatalarla karşılaşılabilir. Alt yapı çalışmalarının tam anlamıyla düzene girme süresine kadar kuullanıcıların "Arama Kutusu" ya da "Arşiv" bağlantılarını kullanmalarını öneriyoruz.
  • Yazarlık sistemi: Blog temelinin değişmesiyle yazarlık sisteminde de düzenlemeler yaptık. Mevcut yazar profilleri Wordpress alt yapısına taşındı ve tüm yazarlara kurumsal e-posta atandı.
  • Yazarlık eğitimi: Yazarlık eğitimi üzerinde çalışmalar yatık. Yeni anlatımlar ve rehberlerle mevcut yazarlara bilgilendirmeler yaptık. Yeni yazar başvuruları üzerinde geniş çaplı içerik güncellemeleri sağladık. Eskisine kıyasla yazarlığı daha kolay hale getirdik ve içerik "İncelemede" aşamasında askıda kalmasının önüne geçtik.